گزارش دفتر ثبت

از NOSA Wiki
نسخهٔ تاریخ ‏۲۱ ژانویهٔ ۲۰۲۰، ساعت ۱۰:۵۸ توسط Koosheshgaran (بحث | مشارکت‌ها)
پرش به: ناوبری، جستجو


یکی دیگر از امکانات سیستم سیمرغ، امکان تهیه‌ی گزارش دفتر ثبت است، که می‌توان آن را به شکل آماده در اختیار کابران سیمرغ قرار داد.تهیه‌ی گزارش چاپی دفتر ثبت

ایجاد یک مجموعه

1. پس از اتصال در نرم‌افزار سيمرغ وارد پنجره انتخاب پایگاه شده و پایگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

2. در پنجره جدید مطابق شکل زیر بر روی مجموعه‌ها کلیک کنید.


Sim0900001.png


سپس وارد محیط مجموعه‌ها می‌شوید

مجموعه‌ها

در فهرست مجموعه‌ها بر روی تکمه‌ی Sim0400001.png کلیک کرده به مجموعه یک نام داده و تکمه‌ی ثصویب را کلیک کنید تا مجموعه‌ی ساخته شود.


مجموعه‌ها


فراخوانی رکوردهای اصلی به مجموعه

با دو بار کلیک بر روی نام مجموعه‌ی ایجاد شده، وارد مجموعه شده و بر روی Sim0900004.png کلیک کرده مطابق شکل زیر گزینه‌ی مشخص شده را انتخاب کنید.


مجموعه‌ها


در پنجره جدید تعداد کل رکوردهای فایل اصلی را تایپ کرده و تکمه‌ی تصویب را کلیک کنید تا تمام رکرودها به داخل مجموعه وارد شود.


مجموعه‌ها


مرتب سازی مجموعه

پس از اتمام فراخوانی مجموعه را بسته و به فهرست مجموعه‌ها بازگردید. مطابق شکل زیر مکان نما را بر روی مجموعه مورد نظر قرار داده و بر روی تکمه‌ی Sim0900007.png در پایین پنجره کلیک کنید.


مجموعه‌ها


گزینه مرتب‌سازی با روشهای از پیش تعیین شده را انتخاب کنید.

شکل 

از فهرست روشهای مرتب‌سازی، شماره ثبت را انتخاب نمایید.

شکل

با پایان یافتن عمل مرتب‌سازی وضعیت مجموعه به مرتب شده تغییر یافته و تعداد رکوردهای مجموعه نیز افزایش می‌یابد. علت آن است که یک رکورد عنوان ممکن است دارای چندین شماره ثبت متعلق به نسخه‌ها و یا جلدهای مختلف آن کتاب باشد.


شکل


طبقه بندی و چاپ گزارش

اکنون بر روی آیکون نمایش مجموعه کلیک کنید.

شکل

گزینه نوع نمایش را بر روی طبقه‌بندی شده قرار داده و سپس تصویب کنید.

شکل

در پنجره ملاحظه گزارش، گزینه فقط در سطر اول طبقه درج شود را انتخاب کرده و سپس پنجره را تصویب کنید. جهت چاپ دفتر ثبت بر روی تکمه‌ی **** کلیک کرده و بعد از انتخاب گزینه گزارشات ستونی پایگاه، محدوده رکوردها و فرم گزارش را همانند شکل تعیین کنید.

شکل