نحوه فراخوانی اطلاعات متغیر ماهانه از فایل Text

از NOSA Wiki
پرش به: ناوبری، جستجو

در سیستم دستمزد نوسا این امکان در اختیار کاربران قرار داده شده است تا بتوانند ساعات کارکرد و سایر اطلاعات متغیر ماهانه را به یکباره از طریق فایل‌های خروجی دستگاه حضوروغیاب یا سایر نرم‌افزارهای مرتبط، بصورت فرمت‌های "Text" یا "DBF" در نرم‌افزار فراخوانی کنند. چنانچه قبلا از منوی "طراحی دستمزد" ،روش‌ فراخوانی اطلاعات متغیر ماهانه را تعریف نموده باشیم، قادر خواهیم بود بصورت ماهانه یا در مواقع مورد نیاز در قسمت "اطلاعات متغیر ماهانه"، اطلاعات فایل مذکور را در سیستم فراخوانی کنیم.


جهت فراخوانی اطلاعات متغیر ماهانه از طریق فایل Text، از منوی دستمزد، گزینه اطلاعات متغیر ماهانه را انتخاب و پس از تنظیم محدوده پرسنل و دیگر شرایط و تنظیمات، تکمه "تصویب" را فشرده تا لیست اطلاعات متغیر ماهانه نمایان گردد:


اطلاعات متغیر ماهانه


اطلاعات متغیر ماهانه


اطلاعات متغیر ماهانه


در نوار ابزار این نجره از طریق تکمه Gnl 088.png می‌توان نسبت به "فراخوانی اطلاعات متغیر ماهانه" از فایل با فرمت "Text" یا "DBF" اقدام نمود:


اصلاح اطلاعات با فراخوانی از فایل "Text" یا "DBF"


در این پنجره از قسمت "روش فراخوانی"، شیوه فراخوانی فایل با فرمت "Text" که قبلا به سیستم معرفی نموده‌ایم را انتخاب می‌نماییم. سپس "مسیر و نام فایل" مورد نظر که بر روی سیستم ذخیره و آماده فراخوانی کرده‌ایم را انتخاب می کنیم. درنهایت معین می‌کنیم که عمل فراخوانی صرفا جهت پیش نمایش تغییرات در کاربرگ اطلاعات متغیر ماهانه پرسنل صورت بگیرد و یا اینکه اطلاعات فراخوانی شده جایگزین اطلاعات موجود شده و در سیستم ذخیره گردند. حال بر روی تکمه تصویب کلیک می‌نماییم، سیستم ضمن پیامی تعداد پرسنل موجود در فایل را به ما اعلام می نماید. با تصویب این پیام اطلاعات مدنظر ما در این فهرست فراخوانی می‌گردند:


Pay-3-8-32.png


Pay-3-8-33.png


کاربرگ اطلاعات متغیر ماهانه
چنانچه برخی از رکوردهای موجود در فایل، مربوط به پرسنلی باشند که در فهرست احضار نشده و یا در سیستم تعریف نشده باشند، با هشداری در این زمینه مواجه خواهیم شد. در متن این هشدار، تعداد رکوردهایی که فراخوانی نخواهند شد، به اطلاع کاربر خواهد رسید.
اطلاعات متغیر ماهانه همواره حاوی آخرین اطلاعات وارده جهت محاسبه حقوق می‌باشند (سابقه‌ی اطلاعات هر یک از پرسنل، پس از ارجاع به اطلاعات اصلی، ذخیره می گردد و در پنجره‌ی اطلاعات متغیر ماهانه سابقه‌ای از اطلاعات وارد شده باقی نخواهد ماند) و با فراخوانی اطلاعات از طریق فایل "Text" یا "DBF"، اطلاعات جدید جایگزین اطلاعات موجود خواهند شد.

category : بازگشت