نحوه فراخوانی اطلاعات متغیر ماهانه از فایل DBF

از NOSA Wiki
نسخهٔ تاریخ ‏۲۱ ژوئن ۲۰۲۰، ساعت ۰۷:۵۱ توسط Siavash (بحث | مشارکت‌ها) (سطح محافظت «نحوه فراخوانی اطلاعات متغیر ماهانه از فایل DBF» را تغییر داد ([ویرایش=تنها مدیران] (بی‌پایان) [انتقال=تنها مدیران] (بی‌پایان)))
(تفاوت) → نسخهٔ قدیمی‌تر | نمایش نسخهٔ فعلی (تفاوت) | نسخهٔ جدیدتر ← (تفاوت)
پرش به: ناوبری، جستجو


در سیستم دستمزد نوسا، این امکان در اختیار کاربران قرار داده شده است تا بتوانند ساعات کارکرد و سایر اطلاعات متغیر ماهانه را به یکباره از طریق فایل‌های خروجی دستگاه حضور و غیاب یا سایر نرم‌افزارهای مرتبط، بصورت فرمت‌های Text یا DBF در نرم‌افزار فراخوانی کنند.


چنانچه قبلا از منوی " طراحی دستمزد "، " روش‌ فراخوانی اطلاعات متغیر ماهانه " را تعریف نموده باشیم، قادر خواهیم بود بصورت ماهانه یا در مواقع مورد نیاز در قسمت " اطلاعات متغیر ماهانه "، اطلاعات فایل مذکور را در سیستم فراخوانی کنیم.


جهت فراخوانی اطلاعات متغیر ماهانه از طریق فایل DBF، از منوی " دستمزد " ، گزینه " اطلاعات متغیر ماهانه " را انتخاب نمایید.


منوی دستمزد


پنجره " اطلاعات متغیر ماهانه " به شکل زیر باز می‌شود :


اطلاعات متغیر ماهانه


پس از تنظیم محدوده پرسنل و دیگر شرایط و تنظیمات، تکمه " تصویب " را فشرده تا لیست اطلاعات متغیر ماهانه نمایش داده شود:


اطلاعات متغیر ماهانه


در نوار ابزار این پنجره، تکمه Gnl 088.png را انتخاب نمایید تا پنجره " اصلاح اطلاعات با فراخوانی از فایل Text یا DBF " به شکل زیر نمایش داده شود :


اصلاح اطلاعات با فراخوانی از فایل Text یا DBF


در این پنجره فیلدهای زیر را تعیین نمایید :

  • روش فراخوانی : از فهرست مقابل روش فراخوانی، یکی از شیوه‌های فراخوانی از فایل DBF ای را که قبلا تعریف کرده‌ایم، انتخاب می‌نماییم.


  • مسیر و نام فایل : مسیر و نام فایل مورد نظر که بر روی سیستم ذخیره و آماده فراخوانی کرده‌ایم را انتخاب می کنیم.


  • فراخوانی فقط برای پیش نمایش تغییرات در کاربرگ : در صورتیکه می‌خواهید عمل فراخوانی صرفا جهت پیش نمایش تغییرات در کاربرگ اطلاعات متغیر ماهانه پرسنل صورت بگیرد، این گزینه را انتخاب نمایید. در غیر اینصورت، با تیک نزدن این گزینه، اطلاعات فراخوانی شده جایگزین اطلاعات موجود شده و در سیستم ذخیره می‌گردد.


حال بر روی تکمه تصویب کلیک می‌نماییم، سیستم ضمن پیامی تعداد پرسنل موجود در فایل را به ما اعلام می نماید.


Pay-3-8-32.pngPay-3-8-33.png


با تصویب این پیام اطلاعات مدنظر ما در این فهرست فراخوانی می‌گردند:


اطلاعات متغیر ماهانه


چنانچه برخی از رکوردهای موجود در فایل، مربوط به پرسنلی باشند که در فهرست احضار نشده و یا در سیستم تعریف نشده باشند، با هشداری در این زمینه مواجه خواهیم شد. در متن این هشدار، تعداد رکوردهایی که فراخوانی نخواهند شد، به اطلاع کاربر خواهد رسید.


Pay-3-8-37.png


اطلاعات متغیر ماهانه همواره حاوی آخرین اطلاعات وارده جهت محاسبه حقوق می‌باشند (سابقه‌ی اطلاعات هر یک از پرسنل، پس از ارجاع به اطلاعات اصلی، ذخیره می گردد و در پنجره‌ی اطلاعات متغیر ماهانه سابقه‌ای از اطلاعات وارد شده باقی نخواهد ماند) و با فراخوانی اطلاعات از طریق فایل Text یا DBF، اطلاعات جدید جایگزین اطلاعات موجود خواهند شد.category : بازگشت