نحوه فراخوانی اطلاعات پایه پرسنلی از فایل DBF

از NOSA Wiki
پرش به: ناوبری، جستجو


در سیستم دستمزد نوسا، این امکان در اختیار کاربران قرار داده شده است تا بتوانند اطلاعات و سایر مشخصات پایه پرسنل را به یکباره از طریق فایل‌های خروجی نرم افزار حقوق و دستمزد قبلی یا سایر نرم‌افزارهای مرتبط، بصورت فرمت‌های Text یا DBF در نرم‌افزار فراخوانی کنند.


چنانچه قبلا از منوی " طراحی دستمزد "، " روش‌ فراخوانی مشخصات پایه پرسنلی " را تعریف نموده باشیم، قادر خواهیم بود پس از معرفی پرسنل به سیستم دستمزد نوسا و در مواقع مورد نیاز در قسمت " مشخصات پایه پرسنلی "، اطلاعات فایل مذکور را در سیستم فراخوانی کنیم.


جهت فراخوانی مشخصات پایه پرسنلی از طریق فایل DBF، از منوی " دستمزد " ، گزینه " مشخصات پایه پرسنلی " را انتخاب نمایید.


منوی دستمزد


پنجره " مشخصات پایه پرسنلی " به شکل زیر باز می‌شود :


مشخصات پایه پرسنلی


پس از تنظیم محدوده پرسنل و دیگر شرایط و تنظیمات، تکمه " تصویب " را فشرده تا لیست مشخصات پایه پرسنلی نمایش داده شود:


مشخصات پایه پرسنلی


جهت پرنمودن کاربرگ مشخصات پایه پرسنلی از طریق فایل‌هایی با فرمت Text یا DBF، ابتدا لازم است این پرسنل در سیستم معرفی گردیده باشند. 

به منظور تعریف پرسنل در لیست مشخصات پایه پرسنل یا از طریق پنجره محاوره مربوطه، ملزم به تکمیل فیلد‌های " شماره پرسنلی "، " نام و نام خانوادگی " و  معین نمودن " واحد سازمانی " به عنوان حداقل اطلاعات پایه برای پرسنل هستیم.


در نوار ابزار این پنجره، تکمه Gnl 088.png را انتخاب نمایید تا پنجره " اصلاح اطلاعات با فراخوانی از فایل Text یا DBF " به شکل زیر نمایش داده شود :


اصلاح اطلاعات با فراخوانی از فایل Text یا DBF


در این پنجره فیلدهای زیر را تعیین نمایید :

  • روش فراخوانی : از فهرست مقابل روش فراخوانی، یکی از شیوه‌های فراخوانی از فایل DBF ای را که قبلا تعریف کرده‌ایم، انتخاب می‌نماییم.


  • مسیر و نام فایل : مسیر و نام فایل مورد نظر که بر روی سیستم ذخیره و آماده فراخوانی کرده‌ایم را انتخاب می کنیم.


  • فراخوانی فقط برای پیش نمایش تغییرات در کاربرگ : در صورتیکه می‌خواهید عمل فراخوانی صرفا جهت پیش نمایش تغییرات در کاربرگ مشخصات پایه پرسنلی پرسنل صورت بگیرد، این گزینه را انتخاب نمایید. در غیر اینصورت، با تیک نزدن این گزینه، اطلاعات فراخوانی شده جایگزین اطلاعات موجود شده و در سیستم ذخیره می‌گردد.


حال بر روی تکمه تصویب کلیک می‌نماییم، سیستم ضمن پیامی تعداد پرسنل موجود در فایل را به ما اعلام می نماید.


Pay-3-8-44.png


با تصویب این پیام اطلاعات مدنظر ما در این فهرست فراخوانی می‌گردند:


مشخصات پایه پرسنلی


چنانچه برخی از رکوردهای موجود در فایل، مربوط به پرسنلی باشند که در فهرست احضار نشده و یا در سیستم تعریف نشده باشند، با هشداری در این زمینه مواجه خواهیم شد. در متن این هشدار، تعداد رکوردهایی که فراخوانی نخواهند شد، به اطلاع کاربر خواهد رسید.


Pay-3-8-45.png


مشخصات پایه پرسنلی در طی یک دوره مالی عموما ثابت  و همواره حاوی آخرین اطلاعات وارده جهت محاسبه حقوق می‌باشند (سابقه‌ی اطلاعات هر یک از پرسنل، پس از ارجاع به اطلاعات اصلی، ذخیره می گردد و در پنجره‌ی مشخصات پایه پرسنلی سابقه‌ای از اطلاعات وارد شده باقی نخواهد ماند) و با فراخوانی اطلاعات از طریق فایل Text یا DBF، اطلاعات جدید جایگزین اطلاعات موجود خواهند شد.category : بازگشت