ماژول جستجوی آرشیو منابع دیجیتال

از NOSA Wiki
پرش به: ناوبری، جستجو

در این ماژول، منابع موجود در آرشیو منابع دیجیتال، جستجو می شود.


جستجوی آرشیو منابع دیجیتال- دیالوگ پیش‌فرض


این ماژول از چهار Tab تشکیل شده است که سه Tab مربوط به انواع جستجوست و Tab چهارم تاریخچه (history) جستجو را نمایش می‌دهد:

انواع جستجو

جستجوی ساده (منابع دیجیتال): جستجوی پیش فرض است و در آن سعی شده است برای جستجوکننده عام، یک جستجوی کاملا ساده و حداقلی پیاده سازی شود.

جستجوی پیشرفته (منابع دیجیتال): در این نوع جستجو، تمام فیلدهای قابل جستجو، پیاده سازی شده و برای جستجوی دقیق و تخصصی مناسب است.

جستجو در توصیف محتوای منابع دیجیتال: اگر سیستم آرشیو، به امکان توصیف محتوای منابع دیجیتال مجهز باشد، در این قسمت، می توانید اطلاعات توصیف محتوا را جستجو کنید.

تاریخچه جستجو

تمام جستجوهایی که یک کاربر، از ابتدای اتصال در پورتال انجام می دهد تا زمانی که از پورتال خارج نشده، ذخیره می شود. بنابراین کاربر می تواند در صورت نیاز به جستجوهای قبلی خود دسترسی داشته باشد و نیز می تواند با ویرایش آنها، جستجوی خود را دقیق تر کند.


تاریخچه جستجوی آرشیو منابع دیجیتال


همانطور که مشاهده می کنید، جستجوهای انجام شده با مشخصات جزئی و به تفکیک فهرست شده است. موارد موجود در این فهرست به شرح زیر است:

تعداد یافته: تعداد رکوردهای بازیابی شده را نمایش می دهد.

عبارت جستجو: در این ناحیه عبارت جستجو و فیلدها و تنظیماتی که برای جستجو انتخاب شده است، با تمام جزئیات نمایش داده می شود.

نتایج جستجو: با کلیک روی این تکمه، نتایج این جستجوی خاص نمایش داده می شود.

اصلاح جستجو: با کلیک روی این تکمه، محاوره جستجو با عبارت جستجوی مربوط به آن باز می شود و کاربر امکان اصلاح جستجوی خود را خواهد داشت.

برای هر جستجو تعداد یافته و عبارت جستجو نمایش داده می شود


نکته: زبانه ها، فیلدها و المانهای موجود در این صفحات و نحوه چینش آنها، کاملا قابل تنظیم است و این موارد در قسمت تنظیمات ماژول جستجوی آرشیو منابع دیجیتال تنظیم و تدوین می شود.