راهنمای استفاده از سرویس ابری نوسا

از NOSA Wiki
پرش به: ناوبری، جستجو

اتصال به سرورهای نوسا

به منظور اتصال به سرورهای نوسا، فایل اجرایی سیستم مالی یکپارچه نوسا را از طریق این لینک دریافت نمایید.

با توجه به اینکه نرم‌افزار نوسا تنها در حالتی که زبان سیستم عامل مجهز به زبان فارسی باشد، قابل اجرا می‌باشد، تنظیمات زبان فارسی را به روش زیر انجام دهید :

-  Windows XP : با ورود به "Control Panel"، گزینه "Regional and language options" را انتخاب نمایید. در صفحه‌ی "Regional Options"، از فهرست موجود گزینه "Farsi" را انتخاب نمایید و تکمه "OK" را فشار دهید.

- Windows 7 و بالاتر : با ورود به "Control Panel"، گزینه "Region" را انتخاب نمایید. در صفحه‌ی "Region"، از قسمت "Formats"، گزینه "Persian" را از فهرست مقابل "Format" انتخاب نمایید و تکمه "OK" را فشار دهید.


پس از انجام تنظیمات زبان فارسی، فایل دریافتی را را از حالت فشرده خارج نموده و آن را اجرا نمایید.


به این ترتیب پنجره " اتصال به رایانه سرور " به شکل زیر باز خواهد شد :


Cloud 004.png


در قسمت نام رایانه سرور، آدرس " cloud.nosa.com " را وارد نمایید.


Cloud 006.png


در قسمت " تنظیمات "، بر اساس زیر سیستم‌های فعال شده برای نام کاربری شما و دسترسی‌های مربوط به آن، گزینه‌های مناسب را انتخاب نمایید :


Cloud 005.png


جهت اتصال به سرورهای نوسا، تیک نمودن گزینه " اتصال از طریق SOAP انجام شود " الزامی می‌باشد.
جهت استفاده از سیستم ابری نوسا، دسترسی به اینترنت الزامی می‌باشد. با توجه به زیر ساخت‌های فراهم شده از طرف شرکت نوسا، سرعت کار با نرم‌افزار به سرعت سرویس اینترنت شما بستگی خواهد داشت.


پس از انجام تنظیمات فوق، تکمه " اخذ فهرست " را فشار دهید.


Cloud 008.png


پنجره " Windows Security " جهت دریافت " User name " و " Password " باز می‌شود.

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد نمایید و تکمه Ok را فشار دهید.


Cloud 007.png


" پایگاه اطلاعاتی " را انتخاب نموده و تکمه تصویب را فشار دهید.


Cloud 009.png


به این ترتیب وارد صفحه اصلی سیستم مالی یکپارچه نوسا خواهید شد.


معرفی سیستم مالی یکپارچه نوسا

نرم‌افزار مالی یکپارچه نوسا، مجموعه‌ای یکپارچه از نرم‌افزار‌های حوزه‌ی مدیریت مالی است که با هم‌افزایی حاصل از این یکپارچگی، ساختاری منعطف و حرفه‌ای را به منظور تعامل واحدهای گوناگون موسسات، شرکت‌ها، و سازمان‌ها فراهم می‌آورد. هر سازمان و شرکت به فراخور نیازها و شرایط فعلی خود، اقدام به تهیه‌ زیر سیستم‌های مورد نیاز خود می‌نماید، با تغییر شرایط و یا نیازمندی‌ها، این مجموعه‌ها می‌توانند مجموعه نرم‌افزارهای مورد استفاده خود را تکمیل نموده و در بخش‌های بیشتری از فرآیندهای سازمانی خود در قالب این سیستم بهره ببرند. این نرم‌افزار که بیش از 15 سال از شروع تولید و توسعه آن می‌گذرد، همچنان بر ستون‌های اولیه‌ی خود استوار بوده و همواره در حال تکمیل و بهبود می‌باشد. این استحکام که خود را در قالب قدمت نشان می‌دهد، از طراحی صحیح، ایده‌پردازی اصولی و اجرای کم نقص نشات می‌گیرد. این همان تعریف ما از "کیفیت" است، کیفیتی که در نهایت منجر به "رضایت" استفاده کنندگان می‌گردد.

سیستم مالی یکپارچه نوسا، در حال حاضر شامل 10 زیر سیستم می‌باشد. هر یک از این نرم‌افزارها، به فراخور وظایف عملیاتی خود، با سایر اجزاء در ارتباطی تنگاتنگ هستند. در ادامه، اسامی این زیر سیستم‌ها را مشاهده خواهید نمود.

با مراجعه به صفحه‌ی نقشه راه هریک از این نرم‌افزارها، با مراحل راه‌اندازی و شروع به کار آن‌ها آشنا خواهید شد.


نرم‌افزار حسابداری


نرم‌افزار حسابداری به عنوان قلب تپنده فرآیند مالی هر مجموعه، نیازمند ساختاری مستحکم و در عین حال منعطف، به منظور سازگاری با هر نوع ساختار مالی می‌باشد.

این نرم‌افزار که به عنوان هسته‌ی اصلی و پایه‌ی سیستم مالی یکپارچه نوسا و با تکیه بر تجربه‌ی موفق ارائه‌ی دو نسل قبلی این محصول ارائه شده است، محل تجمیع اطلاعات مالی کلیه‌ی زیر سیستم‌های این حوزه است؛ به همین جهت بخش زیادی از امکانات و ویژگی‌های آن، به عنوان زیر بنایی برای سایر نرم‌افزارها نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نقشه راه استفاده از نرم‌افزار حسابداری نوسا


نرم‌افزار دریافت و پرداخت


امروزه بخش زیادی از عملیات اقتصادی و تجاری شرکت‌ها، بصورت غیر نقدی و اعتباری صورت می‌گیرد. از طرفی یکی از نیازهای مهم شرکت‌ها در شرایط کنونی، دسترسی به وجه نقد و مدیریت نقدینگی است. به همین جهت، در اختیار داشتن یک نرم‌افزار تخصصی به منظور مدیریت عملیات نقدی و سررسیدی و مدارک مرتبط با آن‌ها، در کنار ارائه گزارشات به لحظه از وضعیت مدارک و وضعیت نقدینگی شرکت، بیش از پیش ضروری به نظر می‌رسد و کمک شایانی به کنترل عملیات مربوط به مدارک و اسناد دریافتی و پرداختی می‌کند.

نرم‌افزار دریافت و پرداخت نوسا، به عنوان یکی از اجزای سیستم مالی یکپارچه نوسا، امکانات گوناگونی را به منظور مدیریت عملیات سررسیدی و کنترل نقدینگی در اختیارتان قرار می‌دهد.

نقشه راه استفاده از نرم‌افزار دریافت و پرداخت نوسا


نرم‌افزار انبار و کنترل موجودی


موجودی مواد و کالا بخش قابل ملاحظه‌ای از دارایی‌های بسیاری از شرکت‌ها را تشکیل می‌دهد و به همین جهت انعکاس دقیق اطلاعات مرتبط با آن‌ها، نقش به‌سزایی در ارائه‌ی دقیق عملکرد و وضعیت واحدهای تجاری دارد. تعدد کالاها و لزوم طبقه بندی آن‌ها بر اساس ویژگی‌های گوناگون، تنوع رخدادها و اتفاقات رخ داده برای هر کالا در مراحل گوناگون پیش از ورود به انبار تا خروج از آن و عملیات پیچیده‌ی تعیین بهای خروج کالا از انبار و مدیریت انواع اصلاحات به‌روی بهای محاسبه شده، از جمله مسائلی هستند که دسترسی به نرم‌افزاری حرفه‌ای و جامع در حوزه‌ی انبار و موجودی کالا را ضروری می‌سازد.

از طرف دیگر، عملیات صدور اسناد انبار و انعکاس اطلاعات مالی مرتبط با کالاها در گزارشات مالی و تبادل اطلاعات نرم‌افزار انبار با سایر زیر سیستم‌ها (از قبیل فروش، مدیریت هزینه و دارایی‌های ثابت)، لزوم یکپارچگی این نرم‌افزار با سایر زیر سیستم‌ها را اجتناب ناپذیر می‌نماید.

نرم‌افزار انبار و کنترل موجودی نوسا، به عنوان یکی از اجزای سیستم مالی یکپارچه نوسا، محیطی منعطف و در عین حال مستحکم را، به منظور مدیریت کلیه‌ی عملیات مرتبط با کالاها، در اختیارتان قرار می‌دهد.

نقشه راه استفاده از نرم‌افزار انبار و کنترل موجودی نوسا


نرم‌افزار فروش


در دنیای پر رقابت امروز، شرکت‌ها و مجموعه‌های اقتصادی، به منظور حفظ جایگاه و موقعیت خود در بازار و پیشرفت روز افزون، همواره به دنبال بهبود شرایط درآمدی خود و فروش بیشتر هستند. تنوع بسیار زیاد عوامل موثر و دخیل در فرآیند فروش، مانند کالا، مشتری، نماینده، بازاریاب، شرایط پرداخت و تحویل، مراکز و انواع فروش، همچنین تفاوت‌های ساختاری فرآیندهای فروش کالا و خدمت و مسیرهای متنوع منتهی به فروش، از یک طرف، و اهمیت ارتباط سیستم فروش با نرم‌افزارهای انبار، حسابداری و دریافت و پرداخت به منظور مدیریت کامل عملیات فروش و حسابداری فروش از طرف دیگر، دسترسی به یک نرم‌افزار حرفه‌ای فروش را، جهت نیل به هدف مذکور، اجتناب ناپذیر می‌کند.

نرم‌افزار فروش، به عنوان یکی از اجزاء سیستم مالی یکپارچه‌ی نوسا، توانایی ثبت کلیه‌ی رویدادها و جزئیات مرتبط با عملیات فروش را همزمان با مدیریت کامل بهای فروش و در نهایت ارائه گزارشات تفکیکی و تحلیلی متنوع، دارا می‌باشد.

نقشه راه استفاده از نرم‌افزار فروش نوسا


نرم‌افزار حقوق و دستمزد


بدون شک یکی از ارزشمندترین دارایی‌های هر شرکت و سازمان، پرسنل آن هستند و یکی از مهم‌ترین موارد مرتبط با پرسنل، شناسایی، محاسبه، ثبت و انعکاس اطلاعات مربوط به حقوق و مزایای کارکنان می‌باشد. اهمیت و پیچیدگی بحث حقوق و دستمزد، زمانی دو چندان می‌شود که بحث‌های قانونی نظام‌های گوناگون حقوق و دستمزد و تکالیف شرکت‌ها در قبال سازمان‌های بیمه‌گر و سازمان امور مالیاتی نیز به میان می‌‍آید. در کنار این مسائل، وجود انواع گوناگون روابط استخدامی بین کارکنان و شرکت، تنوع فیلدهای اطلاعاتی و محاسباتی مرتبط با پرسنل و پیچیدگی‌های روش‌های محاسبه‌ی حقوق جاری و معوقه و امکان تغییر کلیه‌ی این پارامترها در گذر زمان، نیاز به یک نرم‌افزار منعطف و پایدار را، بیش از پیش ضروری می‌سازد.

نرم‌افزار حقوق و دستمزد نوسا، با به کارگیری محیطی حرفه‌ای و در عین حال ساده، امکان پیاده‌سازی هر گونه نظام حقوق و دستمزد را فراهم می‌آورد و به عنوان بخشی از سیستم مالی یکپارچه نوسا، به صورت یکپارچه با سایر اجزاء، در دسترس خواهد بود.

نقشه راه استفاده از نرم‌افزار حقوق و دستمزد نوسا


نرم‌افزار رخدادهای پرسنلی


در سیستم دستمزد، محدوده‌ی زمانی "ماه" از اهمیت ویژه‌ای برخوردارست. به‌همین جهت اطلاعات نرم‌افزار به‌صورت ماهیانه ذخیره و نگهداری می‌شود. بدین صورت که برای هر پرسنل در هر ماه، پرونده‌ای شامل کلیه اطلاعات حقوقی تهیه و نگهداری می‌شود. رخدادهای دستمزد این محدوده را به "روز" کاهش داده‌اند.

هر رویدادی در حوزه دستمزد، در قالب یک رخداد مستقل، با تاریخ موثر دلخواه در سیستم ثبت می‌شود. بدین‌صورت علاوه بر در اختیار داشتن یک بایگانی کامل از انواع رخدادها به منظور تکمیل اطلاعات پرسنلی، همواره قادر خواهیم بود با استخراج برآیندی از این رخدادها، اطلاعات مورد نیاز سیستم حقوق و دستمزد را استخراج نماییم.

فرآیند ثبت احکام کارگزینی، اطلاعات دوره‌های آموزشی، خدمات رفاهی مرتبط با پرسنل و اطلاعات مشابه با کمک همین رخدادها قابل ثبت خواهند بود. همچنین برخی رویدادهای مالی حوزه‌ی دستمزد، که می‌بایست به صورت مستقل به سند حسابداری تبدیل شوند، از قبیل دریافت وام و مساعده، به شکل رخدادهای دستمزد درج می‌شوند.

از دیگر کارکردهای رخدادهای دستمزد، می‌توان به جداول کارکرد پروژه‌ها به‌منظور استفاده در زمان تسهیم سند دستمزد اشاره نمود. رخدادهای دستمزد، با اضافه کردن بعد جدیدی از اطلاعات، امکانات سیستم دستمزد را به شکل چشمگیری کارا تر نموده، حوزه‌های پاسخ‌گویی نرم‌افزار را بسیار وسیع‌تر می‌کند.

نقشه راه استفاده از نرم‌افزار رخدادهای پرسنلی نوسا


نرم‌افزار مدیریت هزینه


در همه شرکت‌ها و سازمان‌ها، ثبت و پردازش هزینه‌ها معمولا در فرآیندهای گوناگون و بعضا پراکنده‌ای انجام می‌شود. تنظیم سندهای هزینه عموما نیاز به تخصص مالی قابل ملاحظه‌ای دارند. ارتباط میان مستندات صادره توسط اشخاص ثالث (مثلا فاکتورهای خرید یا هزینه) و آنچه در سیستم ثبت شده است برای کاربران اهمیت زیادی دارد. از طرف دیگر، الزام کاربران به ارائه گزارش‌های فصلی از هزینه‌ها، مطابق ماده 169 مکرر قانون مالیات‌های مستقیم، توجه بیشتری را به مستندسازی متمرکز هزینه‌ها جلب می‌کند. در این گزارش‌ها، به صورت اختصاصی به قراردادهای خرید یا هزینه و صورت وضعیت‌های صادر شده مبتنی بر این قراردادها (یعنی پرداخت‌های مبتنی بر قرارداد) توجه شده است. از طرفی بخش قابل توجهی از هزینه‌ها برای تامین مواد و کالا صرف می‌شوند. بهای تمام شده کالاهای وارده به صورت مستقیم از هزینه‌هایی که برای تهیه این کالا (تا لحظه ورود به انبار) به عمل آمده‌اند محاسبه می‌شوند. بنابراین ثبت متمرکز هزینه‌های تامین کالا و ارتباط دادن آن هزینه‌ها به کالاهای وارده (یعنی رخدادهای خرید در سیستم انبار)، به منظور انجام محاسبات لازم و در نهایت تعیین خودکار بهای کالاهای وارده نیز بسیار مطلوب است. با توجه به نکات فوق، سیستم مدیریت هزینه‌ به عنوان بخشی از سیستم مالی یکپارچه نوسا پیاده‌سازی شده و در اختیار کاربران قرار گرفته است.

نقشه راه استفاده از نرم‌افزار مدیریت هزینه نوسا


نرم‌افزار حسابداری دولتی


نظام حسابداری بخش عمومی از ابتدای سال 1394 دستخوش تغییرات بنیادی گردیده است. واضح است که پشتیبانی از این نظام جدید نیازمند اعمال تغییرات در ساختار داده‌ها و پیاده‌سازی امکانات جدید در نرم‌افزارهای مالی مورد استفاده توسط بخش عمومی می باشد. از طرف دیگر تغییر ساختار داده‌های مورد نیاز سامانه نظارت الکترونیکی دیوان محاسبات کشور موسوم به سنا، و پروتکل تبادل الکترونیکی صورت‌های مالی ماهانه موسوم به سناما، همگام با تغییرات استانداردهای حسابداری بخش عمومی، باعث شده که تغییرات نرم‌افزارهای مالی اهمیت بیشتری داشته باشند.

در همین راستا، شرکت نرم افزار و سخت افزار ایران، به منظور پوشش ساختار جدید، اقدام به اضافه کردن مفهومی جدید به نام "برچسب"، برای حساب‌ها و رخدادها در سیستم مالی یکپارچه نوسا نموده است. بدین شکل با در اختیار داشتن ساختار حساب‌های 20 سطحی، با قابلیت اختصاص 30 برچسب حساب برای تفکیک حساب‌های عملیاتی، همچنین امکان درج پنج تفصیلی شناور و 15 برچسب رخداد در هر سطر سند و امکان تفکیک و تحلیل رخدادها به همگی این جزئیات، یک ساختار باز، منعطف و قابل گسترش برای پیاده‌سازی نظام حسابداری بخش عمومی با رویکرد تعهدی در سیستم مالی یکپارچه نوسا فراهم شده است.

نقشه راه استفاده از نرم‌افزار حسابداری دولتی نوسا


نرم‌افزار صورت‌های مالی


سیستم صورت‌های مالی، در واقع یک محیط پیشرفته تولید گزارشات خاص است، که در قالب Template های اکسل ارائه می‌شود. به منظور ارائه هر گزارش، یک نمونه Template استاندارد تولید و عرضه می‌شود. در این سیستم به منظور ارائه‌ی صورت‌های مالی به‌همراه یادداشت‌های توضیحی، یک Template استاندارد (منطبق با صورت‌های مالی نمونه ذکر شده در استاندارد شماره یک)، همچنین جدولی حاوی کدهای ربط مناسب برای هر ترکیب از حساب و تفصیلی در اختیار استفاده کننده قرار خواهد گرفت. بدین صورت پس از درج کد ربط مناسب هر حساب، به راحتی امکان اخذ گزارش موردنظر برای کاربر فراهم خواهد بود.

نقطه تمایز این روش، امکان تولید Templateهای اختصاصی برای هر شرکت و سازمان است. به بیان ساده تر، همواره می‌توانیم "یک بار" ظرفی مخصوص را در محیط اکسل آماده نماییم، و به دفعات این ظرف را با داده‌های به لحظه از طریق سیستم مالی یکپارچه نوسا پر نموده و گزارش مورد نظر را اخذ نماییم.

یکی دیگر از ویژگی‌های متمایز این ابزار دسترسی همزمان به داده‌های ناهمگون کلیه زیر سیستم‌ها جهت اخذ یادداشت های خاص صورت‌های مالی است.

نقشه راه استفاده از نرم‌افزار صورت‌های مالی نوسا


نرم‌افزار اموال و دارایی‌های ثابت


دارایی‌های ثابت، معمولا بخش قابل ملاحظه‌ای از دارایی‌های هر مجموعه، سازمان و شرکت را تشکیل می‌دهد. کنترل و نظارت بر مشخصات فیزیکی دارایی‌ها، از قبیل محل نگهداری، شماره اموال، جمعدار و وضعیت دارایی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. همچنین ثبت دائمی رویدادهای مرتبط با دارایی، از خرید تا تعمیر، از انتقال تا تعدیل و از کنارگذاری تا اسقاط، برای حفظ سوابق و انعکاس صحیح آن‌ها در گزارشات و در انتها مدیریت تغییرات مالی دارایی، اعم از اصلاح بها، استهلاک، تجدید ارزیابی، کاهش ارزش و ... جهت تشکیل اسناد حسابداری مناسب و ارائه گزارشات مالی، اجتناب ناپذیر خواهد بود.

از طرف دیگر، وجود الزامات خاص استانداردهای حسابداری مرتبط با دارایی‌ها و تکلیف شرکت‌ها جهت افشای مناسب اطلاعات مربوطه در صورت‌های مالی از یک طرف، و قوانین خاص سازمان امور مالیاتی در مورد دارایی‌های ثابت و هزینه‌های مورد قبول مرتبط با آن‌ها از سوی دیگر، لزوم استفاده از نرم‌افزاری قدرتمند و در عین حال منعطف را، به منظور پوشش کلیه نیازهای پیش گفته، بیش از پیش ضروری ساخته است.

در همین راستا، دومین نسل از نرم‌افزار اموال و دارایی ثابت نوسا، به عنوان بخشی از سیستم مالی یکپارچه‌ی نوسا، و به صورت یکپارچه با سایر اجزاء تولید شده است.

نقشه راه استفاده از نرم‌افزار اموال و دارایی‌های ثابت