ایجاد و تغییر سال مالی

از NOSA Wiki
پرش به: ناوبری، جستجو

ایجاد سال مالی

به منظور ایجاد سال مالی از منوی "سیستم" گزینه "تغییر سال مالی" یا آیکون Gnl 099.png از نوار ابزار و یا کلیدهای ترکیبی (=+Ctrl) از صفحه‌کلید را انتخاب نمایید.


منوی سیستم


پنجره "انتخاب سال مالی" به شکل زیر باز می‌شود.


انتخاب سال مالی


سپس می‌توانید با استفاده از تکمه‌ Gnl 314.png اقدام به ایجاد سال مالی جدید نمایید که با پیغام مبنی بر اینکه " پس از ایجاد سال مالی جدید، سطر جدیدی که به فهرست سال‌های مالی افزوده میشود را انتخاب کنید. پس از انتخاب سطر مزبور، اقدام به تنظیم سند در سال مالی جدید نمایید تا پیش از تنظیم سند در یک سال مالی، فهرست سال‌های مالی عملا تغییر نخواهد کرد" مواجه خواهید شد.


Acc-9-2-3.png


پس از انتخاب تایید این پیغام، تکمه Gnl 315.png را کلیک کنید.


انتخاب سال مالی


ضرروری است که در سال مالی جدید ایجاد شده، یک سند تنظیم و آن را ذخیره نمایید تا سال مالی ایجاد شده در سطرهای پنجره انتخاب سال مالی ثبت شود.


انتخاب سال مالیتغییر سال مالی

ویرایش و ثبت اسناد و برگه‌ها تنها در سال مالی فعال سیستم قابل انجام است.به منظور انتخاب سال مالی فعال، از منوی "سیستم" گزینه "تغییر سال مالی" یا آیکون Gnl 099.png از نوار ابزار و یا کلیدهای ترکیبی (=+Ctrl) از صفحه‌کلید را انتخاب نمایید.


منوی سیستم


پنجره "انتخاب سال مالی" به شکل زیر باز می‌شود.


انتخاب سال مالی


با کلیک کردن روی سال مالی مورد نظر و انتخاب تکمه Gnl 315.png، سال مالی انتخاب شده در سیستم فعال می‌گردد.category : بازگشت